Credit analyst

Location:

Kranj, 052, SI

Company:  Goodyear

Goodyear. More Driven.

Opis delovnega mesta:

  • dnevno preverja stanje odprtih in zapadlih terjatev
  • kontaktira stranke in prodajno službo glede zapadlih terjatev, plačil in usklajuje odprte postavke
  • pripravlja poročila ob zaključku meseca, planira ključne kazalce za prihodnje obdobje (plačila, zapadle terjatve, itd.)
  • dogovarja se s strankami glede predčasnih plačil v skladu z zastavljenimi cilji
  • oblikuje kreditne limite z namenom, da se ohranja višina terjatev znotraj omejitev in hkrati podpira prodajne cilje na področju Slovenije
  • spremlja finančno stanje strank ter sprejema ustrezne odločitve, da bi preprečili morebitne slabe terjatve

Pričakujemo:

  • visokošolska izobrazba ekonomske ali organizacijske smeri
  • minimalno 3 leta izkušenj na podobnih delovnih mestih
  • strokoven, proaktiven in organiziran pristop k delu ter ustvarja dobre odnose
  • zelo dobre komunikacijske sposobnosti
  • aktivno znanje angleškega, hrvaškega in srbskega jezika, pisno in ustno
  • samoiniciativnost
  • znanje uporabe MS Office orodij s poudarkom na MS Excel

Nudimo:

  • zaposlitev v Kranju, z zanimivim delom v dinamičnem timu
  • delo v mednarodnem okolju in vsakodnevni stik s sodelavci in poslovnimi partnerji v tujini
  • stimulativno nagrajevanje
  • priložnosti za strokovni in osebnostni razvoj

Goodyear is one of the world’s largest tire companies. It employs about 72,000 people and manufactures its products in 57 facilities in 23 countries around the world. Its two Innovation Centers in Akron, Ohio and Colmar-Berg, Luxembourg strive to develop state-of-the-art products and services that set the technology and performance standard for the industry. For more information about Goodyear and its products, go to www.goodyear.com/corporate

Job Segment: Credit Analyst, Credit, Finance